Tulosta

 

Santa’s  kortteliajot Rovaniemen Napapiirillä 16.6. 2007:

N8 2 kierrosta (n. 2,2 km): 1) Venla Heikkinen OPP 7.41, 2) Veera Salminen Cyclos 8.42.

N10  3 kierrosta (3,3 km): 1) Iina Väyrynen OPP 11.38, 2) Neea Huikuri OPP 12.37.

M10 3 kierrosta (3,3 km): 1) Henri Kinnunen LUP-82 9.11, 2) Akseli Heikkinen OPP 9.15.

N12 5 kierrosta (5,5 km): 1) Elisa Heikkilä Cyclos 13.48, 2) Heidi Kinnunen LUP-82 13.52, 3) Roosa Ylitolva OPP s.a., 4) Riia-Maria Törmänen Cyclos 14.00, 5) Emma Karjalainen Cyclos 14.16, 6) Minni Leppänen TWD 14.52, 7) Petra Nurmi Porvoon Akilles 15.57.

M12 5 kierrosta (5,5 km): 1) Arttu Karjalainen Cyclos 12.51, 2) Jussi Pesonen Cyclos 13.25, 3) Iiro Väyrynen OPP 13.51.

N14 5 kierrosta (5,5 km): 1) Jenna Lajunen MTBCF 12.47, 2) Katriina Hongisto OuTa 15.19.

M65 5 kierrosta (5,5 km): 1) Eino A. Hietala OPP 13.35, 2) Oiva Lukkari OPP 14.16.

M14 12 kierrosta (13,2 km): 1) Oula Jokiranta Cyclos 27.40, 2) Edward Beekmann Porvoon Akilles s.a., 3) Jonne Karjalainen Cyclos s.a., 4) Eemeli Välimaa OPP 28.40, 5) Ville Pesonen Cyclos 28.49, 6) Ilkka Keskitalo OPP s.a., 7) Vili Leppänen TWD s.a., 8) Elmo Jokiranta Cyclos 29.51, 9) Roope Nurmi Porvoon Akilles 35.19.

N16 12 kierrosta (13,2 km): 1) Rosa Törmänen Cyclos 28.49, 2) Jenniina Nevala Cyclos 29.10, 3) Laura Nurmi Porvoon Akilles 29.44, 4) Riinamaria Hongisto OuTa 31.00, 5) Giia Karjalainen CCH s.a., 6) Kaisa Heikkilä Cyclos 32.46.

Naiset 12 kierrosta (13,2 km): 1) Päivi Parttimaa Cyclos 32.07.

M16 12 kierrosta (13,2 km): 1) Erik Beekmann Porvoon Akilles 26.50, 2) Tuomas Lilja OPP 27.40, 3) Elmo Ronkainen Cyclos s.a., 4) Simo Alatarvas OPP 28.44.

M55 12 kierrosta (13,2 km): 1) Tuomo Pelttari Cyclos 28.49, 2) Jouko Kestilä OPP 30.00.

M50 12 kierrosta (13,2 km): 1) Jari Hautasaari OuTa 28.20, 2) Aimo Jokiranta Cyclos 31.52.

Jokamiesluokka 12 kierrosta (13,2 km): 1) Timo Riihiniemi AlPi 30.00, 2) Jorma Pohjonen OPP 33.12, 3) Antti Lilja OPP 38.00.

M45 20 kierrosta (22 km): 1) Keijo Hongisto OuTa 47.19.

M40 20 kierrosta (22 km): 1) Ossi Törmänen Cyclos 42.10, 2) Jari Lämsä OuTa 43.32, 3) Aimo Luiro Cyclos s.a.,  4) Timo Karvonen Cyclos s.a., 5)  Petri Pesonen Cyclos s.a.,  6) Hannu Jänkälä OPP 46.07.

M35 20 kierrosta (22 km): 1) Christer Nilsson Luleå CK/Ruotsi  43.32, 2) Tomas Sundberg Luleå CK/Ruotsi s.a., 3) Jari Marjeta OPP 48.38.

Miehet, yleinen 20 kierrosta (22 km): 1) Juha Kangaskokko KiiRi  42.03, 2) Juho Heikkilä Cyclos s.a., 3) Johan Segerlund Luleå CK/Ruotsi s.a., 4) Roope Törmänen Cyclos s.a., 5) Lieven de Rycke  Cyclos  s.a., 6) Antti Kulmala OPP s.a., 7) Mikko Kejo CC Picaro 43.32, 8) Ville Vähäkangas KäTa 43.33, 9) Mikko Rapo OPP 45.40, 10) Janne Kouri OPP 46.01, 11) Janne Salmi OPP 47.01.

 

Yleinen kiripistekilpailu: 1) Juha Kangaskokko KiiRi 22 pistettä, 2) Juho Heikkilä Cyclos 8 p., 3) Johan Segerlund Luleå CK/Ruotsi 6p., 4) Lieven de Rycke Cyclos 5 p., 5) Roope Törmänen Cyclos 4 p.

 

Nuorten kiripistekilpailu: 1) Erik Beekmann Porvoon Akilles 15 p., 2) Tuomas Lilja OPP 7 p., 3) Elmo Ronkainen Cyclos 5 p.