Harjoitustempojen aikoja, kausi 2010
Rata: Sänkikangas 5km ja 10km (melko tarkalleen 10,185km), rataennätys Roope Törmäsellä
ap: aika-ajopyörä
mp: maantiepyörä
cc: cyclocrosspyörä


Harjoituksen tulokset
 
Henkilökohtaiset  tulokset 2010  Parhaat ajat matkoittain

20.5.2010 
Petri Pesonen 10km,  14.52
- kääntöpaikan väliaika 7.05 (ap)

26.5.2010
Aleksi Näyhä  5km, 12.11 (mp)
Esa Mustonen 10km, 15.15 (ap)

Kuntosarja:
Harri Mourujärvi 10km, 18.09, (cc, avopolkimet!)
Taneli Kaakinen 10km, 18.11, (mp)

2.6.2010
Riika Tuomi 5km, 11.06 (mp)
Jussi Pesonen 5km, 9.09 (mp)
Rosa Törmänen 10km, 16.35 (mp+lisätanko)
Petri Pesonen 10km, 15.12 (ap)

Kuntosarja:
Harri Mourujärvi 10km, 17.41 (cc, avopolkimet!)

9.6.2010
Niina Mustonen 5km, 11.41 (mp)
Esa Mustonen 5km, 7.30 (ap, lämmittelyajo)
Jussi Pesonen 10km, 18.50 (mp)

Kuntosarja:
Olli  Paasovaara  5km, 11.06 (mp)
Harri Mourujärvi 10km, 17.54 (cc, avopolkimet!)
Taneli Kaakinen 10km, 17.28 (mp)

16.6.2010
Aleksi Näyhä 5km, 11.32 (mp)
Riika Tuomi 5km, 11.14 (mp)
Esa Mustonen 5km, 7.47 (ap)
Oula Jokiranta 5km, 7.57 (ap)
Oula Jokiranta 5km, 7.43 (ap)
Oula Jokiranta 10km, 15.12 (ap)
Esa Mustonen 10km, 14.56 (ap)

Kuntosarja:
Olli Paasovaara 5km, 10.56 (mp)
Harri Mourujärvi 10km, 17.40 (cc, avopolkimet)
Taneli Kaakinen 10km, 17.23 (mp)

30.6.2010
Riika Tuomi, 5km 11.09 (mp)
Rosa Törmänen, 10km 16.14 (mp+lisätanko)
Jussi Pesonen, 10km 18.26 (mp)
Elisa Heikkilä, 10km 19.54 (mp)
Ville Pesonen, 10km 17.02 (mp)
Ossi Törmänen, 10km 15.33 (mp+lisätanko+levykiekot)
Rosa Törmänen, 10km 16.25 (mp+lisätanko)

Kuntosarja:
Taneli Kaakinen, 10km 17.02 (mp)

8.7.2010
Esa Mustonen, 5km 7.38 (ap)
Jussi Pesonen, 5km 8.42 (mp)
Aleksi Näyhä, 5km 10.27 (mp)
Riika Tuomi, 5km 11.04 (mp)
Niina Mustonen, 5km 11.09 (mp)
Tuomas Mustonen, 5km 13.02 (mp)
Ville Pesonen, 5km 8.18 (mp+lisätanko)
Ossi Törmänen, 10km 15.10 (ap)
Petri Pesonen, 10km 15.01 (ap)
Esa Mustonen, 10km 14.54 (ap)

Kuntosarja:
Taneli Kaakinen, 10km 16.52 (mp)

15.7.2010
Riika Tuomi, 5km 10.49 (mp)
Niina Mustonen, 5km 11.10 (mp)
Esa Mustonen, 10km 14.52 (ap)
Petri Pesonen, 10km 15.17 (ap)

Kuntosarja:
Olli Paasovaara, 5km 10.13 (mp)
 




 


 

 

 

 

 

Petri Pesonen M40
20.5. 10km  14.52 (väliaika 7.05)
2.6.   10km  15.12
8.7.   10km  15.01
15.7. 10km  15.17

Esa Mustonen M35
26.5.  10km   15.15
9.6.     10km   14.37
9.6.      5km      7.30
16.6.    5km      7.47
16.6.  10km   14.56
8.7.      5km      7.38
8.7.     10km  14.54
15.7.   10km  14.52

Ossi Törmänen M40
30.6.   10km   15.33
8.7.     10km   15.10

Rosa Törmänen N18
2.6.    10km  16.35
30.6.  10km  16.25
30.6.  10km  16.14

Oula Jokiranta M18
16.6.   5km     7.57
16.6.   5km     7.43
16.6.   10km   15.12

Ville Pesonen M16
30.6.   10km   17.02
8.7.       5km      8.18

Aleksi Näyhä M14
26.5.  5km    12.11
16.6.  5km    11.32
8.7.    5km    10.27

Jussi Pesonen M14
2.6.       5km    9.09
9.6.    10km  18.50
30.6.  10km  18.26
8.7.       5km    8.42

Elisa Heikkilä N14
30.6.   10km  19.54

Riika Tuomi N12
2.6.      5km   11.06
16.6.    5km   11.14
30.6.    5km   11.09
8.7.      5km   11.04
15.7.   5km   10.49

Niina Mustonen N12
9.6.      5km  11.41
8.7.      5km  11.09
15.7.    5km  11.10

Tuomas Mustonen M10
8.7.      5km 13.02

Harri Mourujärvi Kunto
26.5.    10km  18.09
2.6.      10km  17.41
9.6.      10km  17.54
16.6.    10km  17.40

Olli Paasovaara Kunto
9.6.       5km   11.06
16.6.     5km   10.56
15.7.     5km  10.13

Taneli Kaakinen Kunto
26.5.     10km  18.11
9.6.       10km  17.28
16.6.     10km  17.23
30.6.     10km  17.02
8.7.       10km  16.52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5km parhaat ajat

1. Esa Mustonen        7.30   9.6.    M35 
2. Oula Jokiranta        7.43   16.6.  M18
3. Ville Pesonen          8.18   8.7.    M16
4. Jussi Pesonen         8.42   8.7.    M14
8. Olli Paasovaara     10.13  15.7.  Kunto
9. Aleksi Näyhä          10.27  8.7.    M14
10. Riika Tuomi           10.49  15.7.  N12
11. Niina Mustonen    11.09   8.7.   N12

10km parhaat ajat

1. Esa Mustonen      14.37     9.6.   M35  
2. Petri Pesonen      14.52   20.5.   M40
3. Ossi Törmänen     15.10     8.7.   M40
4. Oula Jokiranta      15.12   16.6.   M18
5. Rosa Törmänen    16.14   30.6.   N18
6. Taneli Kaakinen    16.52     8.7.   Kunto
7. Ville Pesonen        17.02   30.6.   M16
8. Harri Mourujärvi    17.40   16.6.   Kunto
9. Jussi Pesonen       18.26   30.6.   M14
10. Elisa Heikkilä       19.54   30.6.   N14


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 






 

Tulosta