P-SM rata, Sodankylä - Tulokset 11.6.2014  
           

500 metrin aika-ajo:

Sij Kilpailijan nimi Ikäluokka Seura 500 m
1 Eero Merenkukka M8 OPP 01:03,5 (oe)
2 Henri Tuomi M8 Cyclos 01:07,7 (oe)
3 Eero Väyrynen M8 OPP 01:26,0 (oe)
         
1 Eine Merenkukka N8 OPP 01:13,0 (oe)
         
1 Aaro Väyrynen M10 OPP 01:04,9 (oe)
         
1 Seliina Manninen N10 OPP 00:57,1
2 Anni Tapio N10 OPP 01:01,5
3 Ellinoora Ojala N10 Cyclos 01:03,8 (oe)
4 Emma Hedman N10 OPP 01:12,9
         
1 Aabel Lehtoranta M12 OPP 00:49,7 (oe)
2 Eero Hedman M12 OPP 00:55,4
         
1 Simeon Manninen M14 OPP 00:43,7 (oe)
2 Niko Heikkilä M14 OPP 00:45,5 (oe)
3 Eemil Lehtoranta M14 OPP 00:47,1
4 Olli Kuusisto M14 OPP 00:58,7 (oe)
         
1 Jenni Karvonen N14 OTC 00:48,8
2 Karoliina Ojala N14 Cyclos 00:49,6
3 Elli Hedman N14 OPP 00:53,3 (oe)
         
1 Iina Väyrynen N16 OPP 00:44,3 (PSE)
2 Neea Huikuri N16 OPP 00:46,2
3 Riika Tuomi N16 Cyclos 00:50,0
         
1 Kaisa Ojala N40 Cyclos 00:48,6
2 Irene Väyrynen N40 OPP 00:57,4
         
1 Hannu Tuomi M50 Cyclos 00:48,2
         
1 Tuomo Pelttari M60 OTC 00:47,5
         
1 Oiva Lukkari M70 OPP 01:07,0

1 km:n aika-ajo:

Sij Kilpailijan nimi Ikäluokka Seura 1 km
1 Eero Merenkukka M8 OPP 02:11,9 (oe)
2 Henri Tuomi M8 Cyclos 02:25,6 (oe)
3 Eero Väyrynen M8 OPP 02:53,1 (oe)
         
1 Eine Merenkukka N8 OPP 02:38,4 (oe)
         
1 Aku Keloneva M16 OTC 01:23,8 (oe)
         
1 Petri Pesonen M40 Cyclos 01:24,9
2 Timo Karvonen M40 OTC 01:26,9
3 Markku Väyrynen M40 OPP 01:27,2
4 Mika Ojala M40 Cyclos 01:36,5
         
1 Iiro Väyrynen Miehet OPP 01:22,4
2 Iiro Mäntyniemi Miehet Cyclos 01:22,7 (oe)
3 Antti Kulmala Miehet OPP 01:30,4

2 km:n aika-ajo:

Sij Kilpailijan nimi Ikäluokka Seura 2 km
1 Aaro Väyrynen M10 OPP 04:37,7 (oe)
         
1 Seliina Manninen N10 OPP 03:59,8 (oe)
2 Anni Tapio N10 OPP 04:31,6
3 Ellinoora Ojala N10 Cyclos 04:39,9
4 Emma Hedman N10 OPP 05:16,6 (oe)
         
1 Aabel Lehtoranta M12 OPP 03:40,8
2 Eero Hedman M12 OPP 03:51,1 (oe)
         
1 Simeon Manninen M14 OPP 03:00,9 (oe)
2 Niko Heikkilä M14 OPP 03:17,4 (oe)
3 Eemil Lehtoranta M14 OPP 03:24,3
4 Olli Kuusisto M14 OPP 04:09,6 (oe)
         
1 Jenni Karvonen N14 OTC 03:33,8 (oe)
2 Karoliina Ojala N14 Cyclos 03:34,4
3 Elli Hedman N14 OPP 03:51,2
         
1 Iina Väyrynen N16 OPP 03:09,1
2 Neea Huikuri N16 OPP 03:22,3 (oe)
3 Riika Tuomi N16 Cyclos 03:51,1 (oe)
         
1 Kaisa Ojala N40 Cyclos 03:30,8
2 Irene Väyrynen N40 OPP 04:16,6
         
1 Hannu Tuomi M50 Cyclos 03:21,3 (oe)
         
1 Tuomo Pelttari M60 OTC 03:30,0
         
1 Oiva Lukkari M70 OPP 04:41,6
         
1 Aku Keloneva M16 OTC 02:51,5 (oe)

3 km:n aika-ajo:

Sij Kilpailijan nimi Ikäluokka Seura 3 km
1 Petri Pesonen M40 Cyclos 04:34,1
2 Timo Karvonen M40 OTC 04:48,1
3 Markku Väyrynen M40 OPP 04:49,0
4 Mika Ojala M40 Cyclos 05:12,4

4 km:n aika-ajo:

Sij Kilpailijan nimi Ikäluokka Seura 4 km
1 Iiro Mäntyniemi Miehet Cyclos 05:39,8 (oe)
2 Iiro Väyrynen Miehet OPP 05:59,7
3 Antti Kulmala Miehet OPP 06:30,7

Joukkueajot:

2 km:n joukkueajo:

Sij Seura Ikäluokka Kilpailijan nimi Joukkue
1 OPP M10 Aaro Väyrynen, Eero Merenkukka, Eero Väyrynen 04:48,0
         
1 OPP N10 Seliina Manninen, Anni Tapio, Emma Hedman 04:23,8
         
1 Cyclos N16 Riika Tuomi, Karoliina Ojala 03:50,1
         

 

4 km:n joukkueajo:

 

1

OPP

Miehet

Antti Kulmala, Markku Väyrynen, Iiro Väyrynen

06:20,7

2

Cyclos

Miehet

Iiro Mäntyniemi, Petri Pesonen, Hannu Tuomi, Mika Ojala

06:39,8

 

Väliaikoja:

 

200 metrin aika-ajo:

Eero Väyrynen OPP (M8) 34,7 (oe).

Henri Tuomi Cyclos (M8) 27,8.

Eero Merenkukka OPP (M8) 27,1 (oe).

Eine Merenkukka OPP (N8) 34,3 (oe).

Emma Hedman OPP (N10) 30,8.

Ellinoora Ojala Cyclos (N10) 27,0.

Anni Tapio OPP (N10) 25,6.

Seliina Manninen OPP (N10) 24,5.

Eero Hedman OPP (M12) 24,1

Aabel Lehtoranta OPP (M12) 21,3.

Olli Kuusisto OPP (M14) 25,7.

Eemil Lehtoranta OPP (M14) 21,1.

Niko Heikkilä OPP (M14) 19,6.

Simeon Manninen OPP (M14) 19,8.

Karoliina Ojala Cyclos (N14) 21,8.

Jenni Karvonen OTC (N14) 22,1.

Elli Hedman OPP (N14) 23,8 (oe).

Riika Tuomi Cyclos (N16) 21,6.

Neea Huikuri OPP (N16) 21,4 (oe).

Iina Väyrynen OPP (N16) 20,1 (PSE).

Irene Väyrynen OPP (N40) 26,8.

Kaisa Ojala Cyclos (N40) 22,1.

Hannu Tuomi Cyclos (M50) 21,9.

Tuomo Pelttari OTC (M60) 22,1.

Oiva Lukkari OPP (M70) 30,5.

 

500 metrin aika-ajo:

Aku Keloneva OTC (M16) 43,8.

Petri Pesonen Cyclos (M40) 44,4.

Markku Väyrynen OPP (M40) 46,0.

Timo Karvonen OTC (M40) 45,4.

Mika Ojala Cyclos (M40) 50,0.

Iiro Väyrynen OPP (M) 42,1.

Iiro Mäntyniemi Cyclos (M) 42,9.

Antti Kulmala OPP (M) 46,3.

 

1 km:n aika-ajo:

Emma Hedman OPP (N10) 2.45,5.

Ellinoora Ojala Cyclos (N10) 2.24,0.

Anni Tapio OPP (N10) 2.15,7.

Seliina Manninen OPP (N10) 2.00,5.

Eero Hedman OPP (M12) 1.56,7 (oe).

Aabel Lehtoranta OPP (M12) 1.54,9.

Olli Kuusisto OPP (M14) 2.09,3 (oe).

Eemil Lehtoranta OPP (M14) 1.41,8.

Niko Heikkilä OPP (M14) 1.36,9.

Simeon Manninen OPP (M14) 1.29,5 (siv. oe).

Karoliina Ojala Cyclos  (N14) 1.47,8.

Jenni Karvonen OTC (N14) 1.45,8.

Elli Hedman OPP (N14) 1.54,3.

Riika Tuomi Cyclos (N16) 1.55,6.

Neea Huikuri OPP (N16) 1.37,3 (oe).

Iina Väyrynen OPP (N16) 1.32,2 (oe).

Irene Väyrynen OPP (N40) 2.03,6.

Kaisa Ojala Cyclos (N40) 1.42,3.

Hannu Tuomi Cyclos (M50) 1.39,6.

Tuomo Pelttari OTC (M60) 1.47,5.

Oiva Lukkari OPP (M70) 2.21,7.

Aku Keloneva OTC (M16) 1.26,2.

 

2 km:n aika-ajo:

Petri Pesonen Cyclos (M40) 3.01,5.

Markku Väyrynen OPP (M40) 3.10,5.

Timo Karvonen OTC (M40) 3.10,8.

Mika Ojala Cyclos (M40) 3.31,1.

Iiro Väyrynen OPP (M) 2.52,4.

Iiro Mäntyniemi Cyclos (M) 2.51,5.

Antti Kulmala OPP (M) 3.20,9.

 

3 km:n aika-ajo:

Iiro Väyrynen OPP (M) 4.25,2.

Iiro Mäntyniemi Cyclos (M) 4.16,4 (oe).

Antti Kulmala OPP (M) 4.59,0.

 

 

 

Tulosta